Programul sesiunilor de pregătire în anul școlar 2019-2020

O campanie inițiată de Fundația eMAG cu sprijinul BCR

Prin acest program urmărim ca pregătirea pentru performanță să se desfășoare în cele mai bune condiții și să oferim această posibilitate tuturor elevilor din sistemul public de învățământ care pot și doresc să se pregătească la un nivel peste medie. Vrem să ne asigurăm că potențialul lor este cultivat corect, cu ajutorul profesorilor valoroși din sistemul educațional românesc.

În perioada 2 – 23 septembrie 2019 copii s-au înscris la centrul de pregătire pentru materia preferată, iar pentru admitere au susținut o testare în perioada 27 septembrie – 1 octombrie. Înscrierile s-au închis pe 23 septembrie.

Aici Aici puteți afla detalii despre programul sesiunilor de pregătire.

Aici Aici puteți afla detalii despre elevii selectați și primele sesiuni de pregătire.

Aici Aici puteți afla detalii despre selecția elevilor pentru centrul Hai la Olimpiadă! București – informatică 2019.

Listă înscriși Listă înscriși

În anul școlar 2019-2020 își desfășură activitatea de pregătire următoarele centre:

  1. Alexandria – Fizică (clasele 6-8)
  2. Baia Mare – Matematică (clasele 5-12)
  3. Bârlad – Informatică (clasele 5-12)
  4. Bârlad – Fizică (clasele 9-12)
  5. Bistrița – Matematică (clasele 5-11)
  6. Bistrița – Fizică (clasele 6-11)
  7. Bistrița – Informatică (clasele 5-12)
  8. Beclean – Matematică (clasele 5-8)
  9. Beclean – Fizică (clasele 6-8)
  10. Beclean – Informatică (clasele 5-10)
  11. Brașov – Matematică (clasele 5-12)
  12. Brașov – Fizică (clasele 6-12)
  13. Brașov – Informatică (clasele 5-12)
  14. București – Matematică (clasele 5-12)
  15. București – Informatică (clasele 5-12)
  16. București – Fizică (clasele 6-12)
  17. Buzău – Matematică (clasele 9-10)
  18. Buzău – Fizică (clasele 6-10)
  19. Buzău – Astronomie și Astrofizică (clasele 5-12)
  20. Cluj-Napoca – Astronomie și Astrofizică (clasele 6-9)
  21. Cluj-Napoca – Matematică (clasele 5-12)
  22. Cluj-Napoca – Informatică (clasele 5-12)
  23. Constanța – Matematică (clasele 5-12)
  24. Constanța – Fizică (clasele 6-12)
  25. Constanța – Informatică (clasele 5-12)
  26. Constanța – Chimie (clasele 8-12)
  27. Drobeta Turnu Severin – Informatică (clasele 5-12)
  28. Hunedoara – Matematică (clasele 5-11)
  29. Huși – Fizică (clasa a 10-a)
  30. Iași – Informatică (clasele 5-8)
  31. Năsăud – Matematică (clasele 5-8)
  32. Năsăud – Fizică (clasele 6-8)
  33. Năsăud – Informatică (clasele 5-8)
  34. Oradea – Matematică (clasele 5-12)
  35. Oradea – Fizică (clasele 6-12)
  36. Piatra Neamț – Matematică (clasele 5-10)
  37. Piatra Neamț – Fizică (clasele 6-12)
  38. Piatra Neamț – Astronomie și Astrofizică (clasele 9-10)
  39. Piatra Neamț – Informatică (clasele 5-12)
  40. Râmnicul Sărat – Fizică (clasele 6-8)
  41. Rădăuți – Informatică (clasele 5-8)
  42. Sângeorz Băi – Matematică (clasele 5-8)
  43. Sângeorz-Băi – Fizică (clasele 6-8)
  44. Suceava – Informatică (clasele 5-12)
  45. Târgoviște – Matematică (clasele 5-12)
  46. Târgu Mureș – Matematică (clasele 5-12)
  47. Târgu Mureș – Informatică (clasele 5-12)
  48. Timișoara – Fizică (clasele 6-12)
  49. Timișoara – Informatică (clasele 5-12)
  50. Vatra Dornei – Informatică (clasele 5-12)
  51. Vaslui – Informatică (clasele 5-12)
  52. Vaslui – Fizică (clasele 6-12)