Vaslui – Fizică

Coordonator Dumitrașcu Irina

Funcția de inspector școlar pentru disicplinele fizică și chimie mi-a oferit posibilitatea să sprijin și să încurajez activitatea de performanță în rândul elevilor și tinerilor din județul Vaslui. Am fost onorată să pot facilita colegilor de fizică, și profesorilor de chimie, prin intermediul și cu ajutorul echipei de la Fundația eMAG și CJEX Vaslui șansa să lucreze într-un mediu elevat pentru promovarea performanței vasluiene în domenii precum fizica, astronomia și astrofizica, chimia.

Centrele de pregătire pentru performanță sunt în general pepeniera de unde se identifică și se valorifică cei mai potențiali elevi, în cazul de față în domeniul fizicii, unde spiritul de echipă se îmbină eficient cu cel competitiv și în favoarea tuturor celor implicați. Faptul că cei mai valoroși profesori și elevi se pot întâlni și comunica într-un limbaj științific, poate înțeles cel mai bine numai de ei și cu multiple valențe interdisciplinare, creează o emulație intelectuală ce se concretizează în rezultatele deosebite obținute, an de an, la competițiile naționale și internaționale de fizică, astronomie și astrofizică, chimie etc.

Coordonator
Dumitrașcu Irina
Echipa de profesori
Ignat Cătălin Munteanu Gelu Frățiman Vlăduț Nane Crizantema Daniela Bădărău Elena Cruceanu Dyana Mocanu Zîna-Violeta
Elevi în anul școlar 2019 - 2020
81
Buget 2019 - 2020
4810€

Programul claselor

Clasa a 6-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 23 octombrie, 2021, ora 09:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi detalii despre conectarea online de la profesori, prin grupuri de WhatsApp.

Clasa a 7-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 23 octombrie, 2021, ora 09:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi detalii despre conectarea online de la profesori, prin grupuri de WhatsApp.

Clasa a 8-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 23 octombrie, 2021, ora 09:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi detalii despre conectarea online de la profesori, prin grupuri de WhatsApp.

Clasa a 9-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Data

Joi, 21 octombrie, 2021, ora 17:00

Durata 3h

Locație

Liceul Teoretic “Mihail Kogălniceanu” Vaslui, parter, Liceul Teoretic “Mihail Kogălniceanu” VasluiElevii vor primi detalii despre primul curs de la profesor, prin grupuri de WhatsApp.

Clasa a 10-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Data

Joi, 21 octombrie, 2021, ora 17:00

Durata 3h

Locație

Liceul Teoretic “Mihail Kogălniceanu” Vaslui, parter, Liceul Teoretic “Mihail Kogălniceanu” VasluiElevii vor primi detalii despre primul curs de la profesor, prin grupuri de WhatsApp.

Clasa a 11-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Data

Joi, 21 octombrie, 2021, ora 17:00

Durata 3h

Locație

Liceul Teoretic “Mihail Kogălniceanu” Vaslui, parter, Liceul Teoretic “Mihail Kogălniceanu” VasluiElevii vor primi detalii despre primul curs de la profesor, prin grupuri de WhatsApp.

Clasa a 12-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Data

Joi, 21 octombrie, 2021, ora 17:00

Durata 3h

Locație

Liceul Teoretic “Mihail Kogălniceanu” Vaslui, parter, Liceul Teoretic “Mihail Kogălniceanu” VasluiElevii vor primi detalii despre primul curs de la profesor, prin grupuri de WhatsApp.

Lista elevilor admiși

# Elev Clasa
1 Acatrinei David 7
2 Alexandru Norina-Stefania 12
3 Angheluta Diana 9
4 Apostolache Maria 8
5 Asaftei Lorena 6
6 Bortun Alexia 8
7 Brinza Maia-Ioana 6
8 Bulboacă Raluca Georgiana 6
9 Butiuc Mihnea 7
10 Butnaru Iustin- Gabriel 10
11 Calu Andrei 8
12 Calu Claudiu Marian 6
13 Cantur-Darie Teodora 8
14 Chiosa Flavius Stefan 6
15 Chiper Ștefan 10
16 Chiriță Eva 10
17 Chiritescu Denis 8
18 Ciobotaru Denis 6
19 Cocuz Maria-Mirabela 6
20 Crețu Eric-Andrei 9
21 Cristian Costică 9
22 Cuzepan Cezara 10
23 Czajkowski Leon Richard 6
24 Diaconu Sophia-Adela 7
25 Dughie Victor-Andrei 8
26 Fanaragiu Cristina 7
27 Gabriel David Spînu 6
28 Galeru Maria 7
29 Garabet Ariana-Maria 6
30 Gheorghieș Petruț-Rareș 11
31 Gherghe Teodora 6
32 Giusca Alexandru - Petru 8
33 Grecu Elena-Alessia 6
34 Hurdubaia Andrei Mihai Ionuț 7
35 Ivan Alexia-Stefania 8
36 Lipsa Ioana-Delia 8
37 Lovin Tudor 7
38 Mandrea Bogdan-Aurelian 7
39 Munteanu Andrada 11
40 Munteanu Cosmin 6
41 Murgu Alice-Elena 7
42 Nica Diana-Ioana 7
43 Novac Iustina 10
44 Panainte Ioana 6
45 Pascaru Mihnea 7
46 Pătrăcuță Victor-Ștefan 6
47 Paun Stefan 7
48 Pînzariu Cosmin Emanuel 11
49 Popica George-Cristinel 7
50 Puică Ștefan 7
51 Rusu Codrin-George 10
52 Sandu Mihnea -Ștefan 7
53 Sandu Rares 7
54 SAVA GIORGIANA ALEXIA 8
55 Scînteie Alexandra-Elena 7
56 Sofronea Georgian 12
57 Stratina Alexandra Ioana 6
58 Tapoi Rares 7
59 Teletin Yannis George 7
60 Timofticiuc Iosif Aliodor 12
61 Toderascu Elena-Sofia 6
62 Toma Gabriel 10
63 Toma Vlad Nicolae 6
64 Țonea Alexandru 7
65 visan stefan cristian 9
66 Vlonga Stefan Radu 11
67 Voicu Matei Cristian 6
68 Vrabie David Alexandru 9
69 Zaharia Adrian 9