Suceava – Informatică

Coordonator Ildegez Mihaela Corina

Sunt profesor de informatică la Colegiul Național de Informatică ”Spiru Haret” Suceava, gradul didactic I și o vechime în învățământ de 27 de ani. Un bun profesor, spun specialiștii, nu are de-a face doar cu obținerea de performanțe școlare. Un profesor excepțional este nu doar cel care transmite informații și formează abilități, ci acela care cu atitudinea sa schimbă cursul vieții elevilor. Fiecare elev este unic și simte nevoia de a fi prețuit și evidențiat. Noi, profesorii suntem aceia care trebuie să descoperim în fiecare elev potențialul creativ și să îl facem să strălucească. Elevii noștri se vor dezvolta armonios, vor deveni creativi, își vor depăși propriile limite dacă sunt îndrumați, stimulați, sprijiniți și educați cu pasiune de către profesori.

Centru de pregătire pentru performanță ”Hai la Olimpiadă!” Suceava – informatică își desfășoară activitatea începând cu anul 2016. Ne propunem să dezvoltăm la elevi deprinderile de a gândi în mod creator, antrenând gândirea complexă și dinamică a copiilor dotați, prin dezvoltarea capacității de a raționa corect o problemă dată, deosebind detaliile importante de celelalte, flexibilizarea modului de a gândi și de a aborda o problemă pe mai multe căi, capacitatea de generalizare și algoritmizare, precum și formarea unor tehnici de lucru în grup. Punem la dispoziție elevilor programe școlare accelerate care acoperă materia pentru olimpiada de informatică și care să le faciliteze acestora progresul continuu pe perioada cursurilor în centru de pregătire. Elevii cu rezultate remarcabile la matematică și informatică au prioritate la înscrierea pentru cursurile de pregătire, dar în același timp căutăm noi talente. Vă așteptăm să participați!

Coordonator
Ildegez Mihaela Corina
Echipa de profesori
Manghiuc Teodor Florin Țifui Alexandru Ștefănescu Daniela Narcisa Pintea Eugenia Costineanu Veronica-Raluca Pînzaru Liviu-Vasile Ioan Tiberiu Socaciu Lendvai Panaete Adrian Petrișor Adrian Hojbotă Rodica Măgurean Marius Daniel Freitag Gabrela-Rodica Mocanu Corina Lucia
Elevi în anul școlar 2019 - 2020
183
Buget 2019 - 2020
4408€

Programul claselor

Clasa a 5-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 11:30

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi pe mail-ul personal o invitație pentru acces în clasa virtuală de la profesorul coordonator. precum si link-ul de acces la orele online.

Clasa a 6-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 10:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi pe mail-ul personal o invitație pentru acces în clasa virtuală de la profesorul coordonator. precum si link-ul de acces la orele online.

Clasa a 7-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 11:30

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi pe mail-ul personal o invitație pentru acces în clasa virtuală de la profesorul coordonator. precum si link-ul de acces la orele online. profesor coordonator Gabriela Freitag/ Colegiul Național de Informatică ”Spiru Haret” Suceava

Clasa a 8-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 11:30

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi pe mail-ul personal o invitație pentru acces în clasa virtuală de la profesorul coordonator. precum si link-ul de acces la orele online.

Clasa a 9-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 10:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi pe mail-ul personal o invitație pentru acces în clasa virtuală de la profesorul coordonator. precum si link-ul de acces la orele online.

Clasa a 10-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 09:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi pe mail-ul personal o invitație pentru acces în clasa virtuală de la profesorul coordonator. precum si link-ul de acces la orele online.

Clasa a 11-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 11:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi pe mail-ul personal o invitație pentru acces în clasa virtuală de la profesorul coordonator. precum si link-ul de acces la orele online.

Clasa a 12-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 11:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi pe mail-ul personal o invitație pentru acces în clasa virtuală de la profesorul coordonator. precum si link-ul de acces la orele online.

Lista elevilor admiși

# Elev Clasa
1 Adochita Ioana Teodora 6
2 AGA CLAUDIA 10
3 Airinei Andrei Cristian 12
4 Airinei Gabriel Vlad 9
5 Amariei Sebastian-Lucian 10
6 Andrei Eric Costin 5
7 Anton Camelia 12
8 Anton Matei 6
9 Aparaschivei Robert Mihail 5
10 Aparaschivei Tudor Andrei 7
11 Apetrei Alexandru 6
12 Apetroae Theodor Marian 5
13 Aursulesei Maria 6
14 Balan David 5
15 Balmoș Cosmin Ștefan 12
16 Bănilean Alexandru-Ioan 12
17 Bănilean Vlăduț 6
18 Barac Bologa Rafaela Alexandra 8
19 Bardan Eduard 5
20 Bărîlă Ștefana 8
21 Barnea Matei 11
22 Bercea Andrei 7
23 Birca Daniela Salome 5
24 Blîndu Andrei 5
25 Blîndu Mario Stefan 5
26 Boca Ioan Doru 10
27 Boca Raul Ioan 6
28 Boișteanu Ioana-Alexandra 11
29 Bosancu Nicolae-Claudiu 11
30 Bursuc Ioan Alexandru 5
31 Buzatu Giulian 11
32 buzila stefan 6
33 Caciur-Aioanei Tudor 7
34 Ceuca Ecaterina 5
35 Chertes Andrei 8
36 Chiriac Alex 8
37 Chișleac Remus 11
38 Cibotariu Andrei 12
39 Cîmpanu Eduardo Daniel 9
40 Ciobotari Robert 9
41 Ciofu Alina-Maria 7
42 Ciofu Dinuța Dumitrița 10
43 Cîrciu Tiberiu-Theodor 9
44 Cirlan Tabita 6
45 Cirstean Iulia 9
46 Cîrstean Răzvan Tudor 5
47 CIURLICA CRETU IRINA 9
48 Clim Darius 9
49 Cojocariu George-Andrei 5
50 Cojocariu Matei 11
51 Colev Thomas-Daniel 11
52 Constantin Vlad 6
53 Coperza Victoria 10
54 Corjuc Roberto 9
55 Coșman Iulian 11
56 Coșoreanu Tudor 7
57 Croitor Loredana 6
58 Croitor Patrisia-Elena 5
59 Croitoru Emanuel 6
60 Crupa Evelina 7
61 Cucu Ioana 5
62 Cudla Ioan-Radu 11
63 DASCALIUC ROBERT 6
64 Dobrescu Ioan Bogdan 6
65 DONMEZ ERIMSAH-MUSA 6
66 Drelciuc Petru-Alexandru 11
67 Drugă Darius Constantin 5
68 Dumitriu Sergiu Alexandru 12
69 Fetcu Marcos Dimitris 10
70 Filip Placinta 6
71 Florea Maria 5
72 Fraseniuc Alvaro-Adrian 6
73 Gaitan Nicolai 11
74 Gavrilescu Cristian 6
75 Gavrilescu Robert Stefan 6
76 Gavrilovici Ana - Maria 5
77 Gheorghiță Leonardo Davide 10
78 Ghiarasim Alexandru 11
79 Ghiață Veronica 9
80 Gorcea Adelina 9
81 Greholea Denis-Catalin 10
82 Grigorean Cristiana 5
83 Grosu Paul 9
84 Hăidoaie Casian 6
85 Hîncu Diana 10
86 Hodis Luca 9
87 Holota Tudor-Matei 5
88 Horbaniuc Alexandru 9
89 Iacoban Vasile 6
90 Ignat Alexandru 6
91 ILIESCU EMANUEL 6
92 Ilisei Alexandru Cristian 6
93 Ion Alexandra 10
94 Ionita David Matei 5
95 Iosub Lucian-Mihai 11
96 Irimiciuc Liliana 7
97 Ispir Alexandru 12
98 Iţco Teodora 6
99 IURICIUC CAROL ALBERT 5
100 Latiș Claudiu 5
101 Lazăr Andreea Raluca 7
102 Lazurca Daniel-Vasile 11
103 Liță Cristian - Sebastian 5
104 Livadaru Ioan - Alexandru 6
105 Loghin Andreea 7
106 Loghin Andrei Șerban 10
107 Loghin Ioana 6
108 Luculescu Raul 12
109 Lupaiescu Crina Maria 5
110 Lupu Eduard-Adrian 12
111 Macoveiciuc Sabrina Giulia 6
112 Mareș Ilinca 10
113 Martinescu Nicolae 12
114 Maxim Sabin 8
115 Micliuc Cosmin Andrei 5
116 Mierlă Constantin 10
117 Mironescu Claudiu Florian 10
118 Mititelu Mihail ioan 6
119 Mogage Nicolae 12
120 Moraru Filip Andrei 5
121 Moroșan Alexandra-Florentina 9
122 Munteanu Daniel 10
123 Munteanu Matei Ioan 5
124 Munteanu Valentin-Ioan 10
125 Murariu Octavian 5
126 Mureșan Maia Maria 6
127 Negură Bianca 8
128 Nicolaica Irina - Teodora 5
129 Nistor Razvan 12
130 Nita Alexandros 10
131 Nita Stefan 5
132 Oanea Alexandru-Gabriel 11
133 Oniceag Diana 9
134 ONUTU Bogdan Mihai 5
135 ORZA RAZVAN 7
136 Orza Serban 10
137 Palaghean Filip Stefan 5
138 Palaghean Miruna Elena 12
139 Pascaniuc Lucas 9
140 Pascaru Ștefan ionuț 6
141 Perroud Stefan 10
142 Petracovici Tudor 12
143 Petrașuc Ioana 7
144 Pintilei Bianca Emilia 12
145 Pintilie Flavius Emanuel 6
146 Pislariu Mario-Catalin 9
147 Pituleac Cornelia 6
148 Placinta Levi 5
149 Plosceac Alexandre Joaquim 11
150 Poinaru Rares-Aurel 7
151 Popa Maria 10
152 Popescu Maria Andra 6
153 Popovici Cosmin 11
154 Postolache Stefan 10
155 Prodan Emanuel 7
156 Pruteanu Matei Alexandru 6
157 Pulpă Bianca Gabriela 10
158 Rădulescu Rareș 6
159 REBENCIUC RĂZVAN 6
160 Roibu Lucian-Florin 5
161 Romaș Ștefan-Sebastian 10
162 Rotaru Catalin 12
163 Rusu Alexandra Gabriela 9
164 Rusu Cosmin 11
165 Sandu Ariana-Maria 7
166 Sandu Ștefana 7
167 SARA OSTAFE 6
168 Savinescu Rareș Andrei 5
169 Sememiuc Călin 12
170 Seserman Diana Anastasia 12
171 Solovăstru Ruben 5
172 Spoiala Filip 6
173 Stan Andrei Matei 5
174 Strimbeanu-Iacoban Elena 9
175 ȚÂLEA TEODOR GABRIEL 5
176 Tamas Matei 6
177 Tanase Bianca 6
178 Țaralunga Atanasia Bianca 6
179 Tcaciuc Ioana-Rebeca 6
180 Tebrean Andreea 11
181 Tiron Luca 9
182 Tofan Anastasia - Maria 9
183 Tomiță Mircea-Ștefan 6
184 Tomniuc Matei 7
185 Turca Vasile-Ionut 12
186 Turculet Alexandru 9
187 Turturean David-Corneliu 12
188 Ureche Daniel 9
189 Ursulean Ioana-Maria 11
190 Vacarean Albert-Cristian 6
191 Vacareanu Rares 9
192 Valentin Par 5
193 Varatuceanu Nicoale-Stefan 9
194 Varganici Robert 6
195 Vasilache Anastasia 5
196 Vasiliniuc Denis Ștefan 5
197 Vicol Marius 10
198 Vișan Laurențiu 7
199 Vlad Elena 6
200 Voda Ioan 10
201 Zagan Emanuela- Andreea 6
202 Zagan Naomi-Eugenia 6
203 Zbranca Andreea 10