București – Matematică

Coordonator Gherghe Catalin Liviu

Coordonator
Gherghe Catalin Liviu
Echipa de profesori
Baluna Mihai Berindeanu Mihaela Georgescu Flavian Georgescu Bogdan Goga Roxana Gologan Radu Manea Dragos Turea Lucian
Elevi în anul școlar 2019 - 2020
160
Buget 2019 - 2020
6062€

Programul claselor

Clasa a 5-a

Selecție

Testare online

Data

Sâmbătă, 13 noiembrie, 2021, ora 10:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de testare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevilor li se va comunica la cursuri modalitatea de testare.
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 16 octombrie, 2021, ora 10:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor fi impartiti in doua grupe. In primele doua saptamani vor face cursuri elevii din prima grupa. In saptamanile 3 si 4 vor face cursuri elevii din grupa a doua. Elevilor li se va comunica pe adresele de mail cu care s-au inscris link-ul de conectare si impartirea pe grupe. Dupa 4 saptamani se va da un test pentru a se face selectia. Coordonatorii clasei sunt Cristina Hlevca profesoara Liceul Teoretic Ioan Petrus si Andrei Alexandresc

Clasa a 6-a

Selecție

Testare online

Data

Sâmbătă, 13 noiembrie, 2021, ora 10:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de testare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Testarea se va da dupa 4-5 sedinte in functie de numarul de elevi care vor participa la lectii.
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 16 octombrie, 2021, ora 10:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi un e-mail cu link-ul de conectare. Coordonatorul clasei este Bogdan Georgescu profesor Școala Gimnazială „Constantin Brâncuși” . Initial sunt primiti toti elevii. Dupa 4-5 sedinte se va face o selectie in functie de numarul elevilor care vor participa la lectii in primele 4 saptamani.

Clasa a 7-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 16 octombrie, 2021, ora 10:00

Durata: 3h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi un e-mail cu link-ul de conectare. Coordonatorul clasei este Roxana Goga, profesoara Colegiul National Sfantul Sava.

Clasa a 8-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 16 octombrie, 2021, ora 10:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi un e-mail cu link-ul de conectare. Coordonatorul clasei este Traian Preda profesor Colegiul National Grigore Moisil.

Clasa a 9-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 16 octombrie, 2021, ora 08:00

Durata: 3h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi dupa 11 octombrie un mail cu link-ul unde se va desfasura lectia. Profesorul coordonator al clasei va fi Mihaela Berindeanu.

Clasa a 10-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 16 octombrie, 2021, ora 08:30

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi dupa 11 octombrie un mail cu link-ul unde se va desfasura lectia. Profesorul coordonator al clasei va fi Alexandru Baltariga profesor ICHB.

Clasa a 11-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 16 octombrie, 2021, ora 10:00

Durata: 3h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi dupa 11 octombrie un mail cu link-ul unde se va desfasura lectia. Profesorul coordonator al clasei va fi Conf. dr. Catalin Gherghe Facultatea de Matematica si Informatica, Universitatea din Bucuresti.

Clasa a 12-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 16 octombrie, 2021, ora 13:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Elevii vor primi dupa 11 octombrie un mail cu link-ul unde se va desfasura lectia. Profesorul coordonator al clasei va fi Dan Dumitrescu Facultatea de Matematica si Informatica, Universitatea din Bucuresti

Lista elevilor admiși

# Elev Clasa
1 Adiaconitei Alexandra 7
2 Aizic Albert Andres 9
3 Albu Victor 11
4 Alecu Alexandru 8
5 Alexandru David-Andrei 6
6 Alexandru Gabriel-Dan 8
7 Alexandru Medeea 9
8 Andronache Mara Ruxandra 10
9 Andronache Rania Alexandra 5
10 Androne Stefan 12
11 Anghel Ciprian 5
12 Anghel Dan 10
13 Angheluță Alexandru Ioan 6
14 Antoniu Rares Andrei 7
15 Aranghel Alexandru-Iulian 9
16 Arif Andrei 6
17 ARMEAN DAVID 5
18 Asa Mario Andrei 5
19 Avram Popa Cristian Horatiu 5
20 Avram Popa Irina Daria 8
21 BACARU GABRIEL LUCA 5
22 Badea Lucian-Andrei 9
23 Badea Robert Mihai 8
24 BADOI FILIP GABRIEL 6
25 Bagan Lopez Ana Maria 5
26 BALAN ANA MARIA 10
27 Balaur Francesca 9
28 Balaur Matei 6
29 Banica Bogdan 6
30 BANICA BRIANA-ALEXANDRA 5
31 Barascu Ania- Elena 5
32 Bărbuș David 6
33 Batrinu Gabriel 8
34 Bem Maria 6
35 Benescu Alexandru Andrei 9
36 Bengescu Diana Maria 7
37 Bertolon Cristina Maria 5
38 Blăjuț Alexia-Briana 10
39 Blujdea Daniel Mihai 7
40 Boabes Cristina 6
41 Boabes Razvan 6
42 Bobeică Mihai 11
43 Bogdan Ștefan 6
44 BOGZEANU ANDREI CEZAR 9
45 Bolohan Vlad 7
46 BORDEAN RARES 6
47 Botezat Razvan 5
48 Bucur Laura 6
49 Buiciac Victor 6
50 Burac Vlad-Alexandru 9
51 Burduf Mihail-Dimitrie 5
52 Butuc Robert Andrei 7
53 CALOTA THEODORA MARIA 5
54 CALUGARU RARES MIHAI 6
55 Canache Livia 11
56 CĂRUCERIU Maria Teodora 6
57 Catanet Vanessa Elena 7
58 CATRINA DAVID ALEXANDRU 7
59 Cazacu Brindusa Alexandra 12
60 Cazacu Rares Gabriel 6
61 Cazacu Vlad-Andrei 6
62 Ceica Eliza Maria 5
63 Chira Ioana Denisa 5
64 Chirilus Antonie 11
65 CHIRITESCU VLAD TEODOR 7
66 Chiscaru Andrei 11
67 Chiscaru Laura 7
68 Chiscaru Vlad 5
69 Chitea Anamaria 7
70 Chivu Andreea Ana 9
71 Chivu Razvan Gabriel 10
72 Ciobanu Antonio Gabriel Alexandru 8
73 Ciobanu Beatrice Ioana 6
74 Ciobanu Daria Alice 11
75 Ciocan Robert Stefan 7
76 CIOCIANU MIRUNA - CRISTIANA 6
77 CIOCODEI LAURA IOANA 5
78 Cireș Diana 6
79 Cnejev Vladimir-Alexandru 7
80 Cobianu Radu Costin 6
81 Cobzariu Raluca 6
82 COJOCARIU DAVID ALEXANDRU 5
83 Cojocaru Alexandra-Gabriela 6
84 Cojocaru Andrei 12
85 Colan Vlad 8
86 Coman Ilinca 5
87 Coman Mihnea Andrei 5
88 COMAN MIHNEA-GEORGE 12
89 Condorus Csiana Maria Bogdana 5
90 Constantin Maria 8
91 COSTIN MARIA SOFIA 5
92 Cotelnic Nectaria 5
93 Covrig Izabela 10
94 Cozma Alexandra 5
95 Cracana Andrei 7
96 Craciunescu Victor 6
97 Creanga Robert 9
98 Cristu Andrei 6
99 Cucu Stefan 5
100 Culetu Luca Dan 7
101 Dan Adriana Maria 7
102 Dan Alexandra 7
103 Dârdală Alexandra Ioana 9
104 David Alexandru 5
105 Degeratu Alexandru 5
106 DIMA ERIC 5
107 Dima Iannis Mario 10
108 DIMULESCU VLAD-MIHAI 9
109 Dincă Daria 7
110 Dincă Maria 7
111 Dobra Sofia 12
112 DOBRE CALIN CEZAR 6
113 DOBRE RADU FABIAN 9
114 Drăgoi Luca Corneliu 6
115 Dragomir Andrei Theodor Paul 12
116 Dulgheru Luca Stefan 7
117 Dumitrache Milena 8
118 DUMITRACHE STEFAN DANIEL 8
119 DUMITRACHE VLAD MIHAI 6
120 Dumitrescu Robert Nicolas 7
121 Dumitru Silviu 5
122 Dumitru Vlad 7
123 DUTA STEFAN-HORIA 10
124 EDIZ ISAL 8
125 Enache Ana Maria 7
126 Enache Victor 5
127 Ene Alexia Maria 9
128 Erimia Anca 9
129 Feciuc Alexandru-Paul 11
130 Feraru Petru Vladimir 6
131 FERȘETA MATEI 7
132 Ferșeta ȘTEFAN 5
133 FLOREA STEFAN PETER 5
134 Florescu Diana Maria 5
135 Foca Denisa 8
136 Forsea Lacramioara 7
137 Gae Elena 9
138 Galea Ana 7
139 Galea Andrei 5
140 Ganea Alexandru 6
141 Gasan Carol Luca 12
142 Geambasu Cristian 5
143 GEORGESCU AURELIA-IOANA 9
144 Georgescu Maria Adnana 5
145 GEORGESCU RADU 7
146 Georgiana Perșinaru 5
147 GHELMAN ANDREI 6
148 Gheorghe Darius Gabriel 8
149 Gheorghiu Maria Alessia 5
150 Ghiorghe Razvan 10
151 Ghitescu Cosmina 9
152 Giurgea Da Ana-Maria 7
153 GLAJE RAZVAN 6
154 Gogea Ștefan Cosmin 7
155 Goitescu Luca Nicolas 7
156 GOREA RARES-ANDREI 7
157 Gorgan Maria 6
158 Gradinaru Maria 6
159 Grigore Denisa 8
160 grigorescu irina maria 5
161 GRUIA Bogdan-Alexandru 5
162 Guler Helin Emma 5
163 GURAU Matei Alexandru 5
164 Guzu AYANNA 8
165 Guzu Yannis 5
166 HANGU CALIN 10
167 HORNOIU BOGDAN GABRIEL 6
168 Iacob Ana Maria 11
169 Iacobescu Ruxandra Maria 8
170 Iancu Crina Maria 7
171 Ichim Ana Ileana 6
172 Ichim Andrei 8
173 Ilie Alexandru 7
174 Iliescu Cristina-Ioana 9
175 Iliescu Miruna Elena 11
176 Ilinca Ana-Maris 7
177 Ioannou Anastasia 5
178 Ion Mihai Tudor 5
179 Ion Ovidiu Mihai 9
180 Ionașcu Alexandru 10
181 Ionescu Andreea-Bianca 5
182 IONESCU MIHNEA 7
183 Ionescu Petru-Vlad 12
184 IONITA TUDIR STEFAN 5
185 Iordache Maria-Emilia 10
186 iORDACHE RARES MIHAI 9
187 Ivan Diana 8
188 Ivan Maria 7
189 Jitaru Valeria 11
190 Joita Octavian Ionut 12
191 Joița Patricia 5
192 Laufer Beatrice-Anne-Marie 5
193 Lazăr Alessia 5
194 Lecoiu Radu-Andrei 11
195 LINTE MARA CRISTINA 6
196 Lucuța Luca 9
197 Manasia Alexandru Mihai 7
198 Manasia Nicolas-Andrei 9
199 Manea Irina Maria 6
200 Manolache Raluca Teodora 5
201 Manolescu Maria Cristina 5
202 Marcu Horia Ioan 6
203 marcu ilinaca ioana 9
204 Mardare Sara Ioana 5
205 Matei David 5
206 Matei Isabela Maria 5
207 Matei Patruta 5
208 Mazilu Tudor 7
209 Menesi Sebastian 5
210 Micu Imanuel Andrei 6
211 Mihai Stefan Horia 9
212 Mihailescu Popa Eliza 5
213 Mihailescu Popa Robert 5
214 Mihart Ana-Maria 6
215 Mincă Eric-Daniel 5
216 Mindru Bianca 8
217 MIRCEA ANDREI CATALIN 6
218 Miruna-Alexandra Neamțu 5
219 Mitrache Narcisa Elena 7
220 Miu Ana Corina 7
221 MOCANU ANDREEA NARCISA 6
222 Moldoveanu Cosmin-Adrian 11
223 Morariu Dimitri 6
224 Moraru Diana 8
225 Mortici Matei 8
226 Mosteanu george Alexandru Alexandru 6
227 Motea Catalin 10
228 Motoi Andrei 5
229 Munteanu Maia Elisa 6
230 Munteanu Mihnea Stefan 6
231 Munteanu Miruna 8
232 Musat David Adrian 6
233 Musat Irina 5
234 Nastase Anamaria Stefania 8
235 Neacsu Matei 7
236 Neagu Mihai Alexandru 5
237 Neagu Toma 7
238 Neblea Andrei 6
239 Necula Dragos 5
240 Nedelcu Matei 7
241 Negoiță Ana 8
242 Negoita Tudor 8
243 Nicola Diana Andreea 5
244 Nicola Stefan Mircea 8
245 Nicolescu Alexandra ioana 5
246 Nicolescu Razvan 12
247 Nicu Alexandru Cristian 9
248 Niculae Eva Maria 5
249 Niculae Constantin Eduard Cătălin Eduard 6
250 NIEMESCH CRISTIAN ALEXANDRU 6
251 Nitoiu Evelina Maria 12
252 Nițulescu Daria ioana 6
253 Ogrezeanu Anca 9
254 OLINICI ANA-THEODOSIA 6
255 ONEA AMALIA MIHAELA 11
256 Oprea Alexandru 5
257 Oprioiu Iulia 7
258 Otel Bianca 11
259 Paciu Ana-Beatrice 6
260 Padureanu Sara Nectaria 6
261 Pagu Maria 6
262 Paisanu Paul 9
263 Panzaru Horia 7
264 Patan Victoria 9
265 Paun Teodora 5
266 Pavel David 5
267 Perpelea Iulia 12
268 Petrescu Matei-Andrei 5
269 Pietreanu Ioana-Sofia 5
270 PIRVU BIANCA TEODORA 7
271 Pisică Sebastian Ștefan 5
272 Pislaru Luca Emilian 8
273 Pislaru Rares Cristian 6
274 PLAȚA PATRICIA 6
275 Platica Ama 7
276 Platica Claudiu- Alexandru 10
277 Plopan Eliana 8
278 Pocatilu Daniel Mihai 11
279 Pocatilu Vlad Gabriel 9
280 Popa David-Matei 5
281 Popa Maya 5
282 Popescu Andrei 5
283 Popescu Raluca 8
284 Popescu Stefan 5
285 Posoiu Cosmin Andrei 8
286 Posoiu Diandra Ioana 5
287 Pufulescu Sofia 5
288 PUNGA ALEXANDRU 6
289 RADU MARIA 7
290 Rat Natalia 8
291 Robu Calin Damian 7
292 Robu Dinu-Codrin 5
293 Roșu Răzvan 6
294 Rotaru Luca David 7
295 Săcăluş Ana Maria Daniela 6
296 SALLE MARIA-KARINA 6
297 Scorusanu Alexandru - Mihai 7
298 Scurtu Daniel 5
299 Scutaru Matei 6
300 SERBAN DAN 7
301 Serbanoiu Bogdan 6
302 Simion Ioana ALexandra 8
303 Simion Robert Gabriel 5
304 Simpetru Tudor Andrei 6
305 Sisan Yunus-Amiri 11
306 Slanina Iulia 11
307 Slanina Simon 9
308 SOFIAN ADELINA DRAGA 8
309 SOFIAN ELENA ROSA 5
310 Sofonea Andrei Calin 5
311 Solescu Mihai 11
312 Spighel Bianca 8
313 Stan Andrei 9
314 Stan Brianna Alexandra 11
315 stan diana 6
316 Stan Timeea 6
317 Stanescu Maria Alexandra 6
318 Stanescu Mihnea Nicolae 6
319 Stanoiu Ioana 9
320 Stefan Alexandru Vladut 9
321 Stefan Ioan 9
322 Stefan Mara Alexandra 7
323 Stefan Sorana Alexandra 5
324 Stefanescu Anastasia 12
325 Stefanescu Ecaterina 9
326 Stefanescu Iustinian 5
327 Steindl Martina 5
328 Stoian Stefan Alexandru 5
329 STOIAN THEODORA IARINA 5
330 Stoica Justin 10
331 Stroica Cristian 5
332 Surugiu Ana Ilinca 5
333 Talpau Alexandru 5
334 Tanase Mihnea Andrei 9
335 Tanase Tudor Cristian 6
336 Țapicu Dan-Teodor 11
337 Tatu Miruna Ioana 6
338 Ticala Matei Cristian 6
339 Țînț Ștefan Maximilian 6
340 Toba Miruna 7
341 Tofan Sonia Maria 8
342 Topan Călin-Tudor 10
343 Treanta Daria Mihaela 7
344 Trutescu Renata Maria 7
345 Tudor Irina Maria 5
346 TUDOR STEFAN ANDREI 6
347 Tudorache Ana-Maria 7
348 Tudose Bianca Maria 5
349 TUTUIANU DAVID ADRIAN 5
350 Ungureanu Calin 5
351 Ungureanu Ciprian-Laurentiu 5
352 Vancea Andrei 6
353 Vascuta Darius 10
354 Vasile Radu 5
355 Vasilescu Radu 11
356 Vastea Dimitrie 5
357 Viespe Razvan-Mihai 7
358 Visan Maria-Smaranda 8
359 Visan-Hara David-Matei 6
360 Vlad Razvan Teodor 5
361 Vlad Sara Alexandra 6
362 Vladoiu Ioana 6
363 Voicu Iulian 6
364 Voiculescu Anisia Ruxandra 7
365 Vranceanu Sofia Maria 5
366 Yeniatakan Daria 6
367 Zaher Ali 10
368 zetu CATERINA 6
369 Zob Alexandru 10