Bistrița – Matematică

Coordonator Chiciudean Nastasia

Îmi place să lucrez foarte mult cu elevii, să aplic diverse metode didactice care să confere atractivitate demersului instructiv-educativ. Prin activitatea mea, încerc să-i conștientizez pe elevi că matematica nu este doar o disciplină de examen, ci un mod de înțelegere a realității în care trăim. Alegerea acestei discipline este concretizarea unei pasiuni din copilărie pe care o valorific zilnic la catedră, concursuri școlare precum și la cursurile de pregătire pentru performanță.

Am început să activez la centrul județean de excelență din primul an în care s-a introdus în județul Bistrița-Năsăud, în 2002. La început am lucrat la clasele gimnaziale, apoi pe măsură ce am dobândit experiență, am pregătit un număr tot mai mare de elevi de la liceu. Este o bună oportunitate pentru elevii pasionați de matematică să participe la activitățile desfășurate în cadrul centrului, în scopul consolidării și aprofundării cunoștințelor dobândite și de pregătire într-un cadru bine organizat pentru olimpiade, concursuri școlare și nu în ultimul rând pentru o bună integrare în societate. Succesul se definește prin satisfacția participanților, profesori și elevi deopotrivă, dar și prin organizarea și planificarea exemplară a întregii activități. Am ales să coordonez activitatea centrului de pregătire pentru performanță ”Hai la Olimpiadă!” pentru matematică, la recomandarea și cu sprijinul unui profesionist, domnul profesor Rus Constantin, care este Directorul Centrului Județean de Excelență Bistrița-Năsăud, ținând cont de activitatea fructuoasă, neîntreruptă de aproape 20 de ani în domeniul excelenței. Am fost onorată că mi s-a acordat încredere în cadrul colectivului să cordoonez activitățile disciplinei pe care o predau. Le recomand tuturor elevilor care sunt pasionați de matematică și care doresc să facă performanță să se înscrie și să participe într-o atmosferă de lucru amicală și benefică la cursurile programului ”Hai la Olimpiadă!”.

Coordonator
Chiciudean Nastasia
Echipa de profesori
Cioanca Valeria Monica Chilom Iuliana Rusu Claudia Daniela Ivănescu Petru Sas Maria
Elevi în anul școlar 2019 - 2020
129
Buget 2019 - 2020
5155€

Programul claselor

Clasa a 5-a

Selecție

Testare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 10:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de testare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 17 octombrie, 2020, ora 10:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.

Clasa a 6-a

Selecție

Testare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 11:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de testare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 17 octombrie, 2020, ora 11:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.

Clasa a 7-a

Selecție

Testare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 09:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de testare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 17 octombrie, 2020, ora 09:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.

Clasa a 9-a

Selecție

Testare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 11:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de testare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 17 octombrie, 2020, ora 09:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.

Clasa a 10-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Admiterea elevilor s-a făcut pe baza rezultatelor obținute la concursurile din anul trecul
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 09:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.

Clasa a 11-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Elevii au fost admiși pe baza rezultatelor obținute la concursuri și olimpiadă.
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 09:00

Durata: 2h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.

Lista elevilor admiși

# Elev Clasa
1 AMARIE DARIA MARIA 5
2 Avram Antonia Adelina 11
3 Bâcâin Octavian-Tiberiu 6
4 Bachiș Ovidiu 9
5 Badita Ruben 6
6 Badiu Anca 11
7 Baldea Matei Stefan 5
8 Barna Ruxandra 11
9 Barsan Emilian Ioan 10
10 Bobiș Adrian Teodor 9
11 Boca Filip 6
12 Boca Matia 7
13 Bodiu Ariana 6
14 Bodnar Andrei 10
15 Bonau Maria Andreea 5
16 Bora Andrei 6
17 Born Felicia 11
18 Borodi Gabriel 5
19 BOTIRCA ANDREEA MARIA 5
20 BOZBICI ADRIAN DAVID 11
21 Bradea Maria-Mihaela 11
22 Bumbu Tudor 7
23 Burzo Darius Vasile 5
24 Buzilă Alexandra Raluca 9
25 Cătinean Răzvan Cătălin 6
26 Chis Roxana 11
27 Cimpean Abel 11
28 Circeie Lorena Diana 6
29 Cismaș Elena-Maria 6
30 Ciui Cristina Violeta 10
31 Clapa Paul Sorin 5
32 Colesneac Ștefania-Alexandra 6
33 Costaru Stefan Andrei 11
34 Costiug David Stefan 9
35 Cot Catalin 11
36 Danciu Delia Luciana 6
37 Danila Antonia 6
38 David Andreea 7
39 David Ștefania Ioana 7
40 Deac Tania Maria Ariana 6
41 Demian Cătălin Ionuț 11
42 Dobocan Sara 6
43 Dolha Raul 11
44 Doroftei Diana Maria 6
45 Dunca Diana Ionela 6
46 Enea Victor Andrei 7
47 Fatu Mihai 6
48 Filipoi Eleonora 11
49 Fodorca Rares 9
50 Fratean Tudor 7
51 Gherasim Sergiu-Robert 7
52 Gherman Paula Sorana 11
53 Gonda Bogdan 11
54 GYORGY Andreea 5
55 Harosa Veronica 11
56 Hetvary Erik 5
57 Hobinca Alexandru 5
58 Hognogi Ana-Maria Cristina 11
59 Hoza Augustina 7
60 Ihut Andra Sorina 11
61 Ilovan Cristian Daniel 10
62 Izvoran-Oltean Stefan Petru 9
63 Kiraly Robert Krisztian 5
64 Luscan Alexandru Mihai 10
65 Man Lucian 5
66 Marc Bogdan 9
67 Marc Octavia 10
68 Marga Timotei 5
69 Marian Alexandru 10
70 Maxim Edward Mihai 6
71 Merutiu Razvan 5
72 Mihalca Daniel 10
73 Miron Darius 5
74 Moca Andrei 10
75 Mocanu Alex Adrian 7
76 Mocanu Ariana 10
77 Moldovan Alexandru Bogdan 6
78 Moldovan Mihai 7
79 Moldovan Mihai Andrei 5
80 Mureșan Delia Ana-Maria 7
81 Muresan Luca 7
82 Mureșan Maria Kali 6
83 Muscar Sara-Maria 5
84 NALAȚ DENIS RĂZVAN 6
85 Negrea David Mihai 6
86 Niculai Marius 9
87 NUSFELEAN DAN-IOAN 5
88 Obada Alex Andrei 9
89 Oniga Andrei Mihai 11
90 Oniga Levi Daniel 7
91 Oroian Razvan Cosmin 9
92 Oul Gabriel Alin 9
93 Pascu Alessia Andra 7
94 Podariu Iulia 10
95 Poloșanu Diana 5
96 Pop Andreea Gabriela 11
97 POP BIANCA MARIA 5
98 Pop Karina 7
99 POPA MIHAI RAZVAN 7
100 Popa Tudor Romulus 11
101 Pramaștolea Alma 9
102 Prodan Raul Ayan 5
103 Puscas Christiana 7
104 Puscas Gheorghe Darius 5
105 Radu Răzvan 6
106 Ros Horatiu 11
107 Runcan Paul 11
108 Rus Raluca 7
109 Rusu Andrei 7
110 Sabo Ariana Mara 7
111 Serban Paula-Beatrice 11
112 Sidor Octavia-Georgeta 5
113 Sighiartau Achim-Caleb 10
114 Silas Raul Adrian 9
115 Sima Mario-Robert 11
116 Sleam Radu 5
117 Suciu Sergiu Eduard 11
118 Țifrea Raul-Andrei 10
119 Țifrea Raul-Andrei 10
120 Timiș Diana 9
121 Tompa Andrei-Lucian 5
122 Tuchila Adi-Bogdan 10
123 Tusa Stefan Adrian 6
124 Vlașin Marian 9
125 Weber Cifor Clara Elvira 11