Bârlad – Fizică

Coordonator Dumitrașcu Irina

Funcția de inspector școlar pentru disicplinele fizică și chimie mi-a oferit posibilitatea să sprijin și să încurajez activitatea de performanță în rândul elevilor și tinerilor din județul Vaslui. Am fost onorată să pot facilita colegilor de fizică, și profesorilor de chimie, prin intermediul și cu ajutorul echipei de la Fundația eMAG și CJEX Vaslui șansa să lucreze într-un mediu elevat pentru promovarea performanței vasluiene în domenii precum fizica, astronomia și astrofizica, chimia.

Centrele de pregătire pentru performanță sunt în general pepeniera de unde se identifică și se valorifică cei mai potențiali elevi, în cazul de față în domeniul fizicii, unde spiritul de echipă se îmbină eficient cu cel competitiv și în favoarea tuturor celor implicați. Faptul că cei mai valoroși profesori și elevi se pot întâlni și comunica într-un limbaj științific, poate înțeles cel mai bine numai de ei și cu multiple valențe interdisciplinare, creează o emulație intelectuală ce se concretizează în rezultatele deosebite obținute, an de an, la competițiile naționale și internaționale de fizică, astronomie și astrofizică, chimie etc.

Coordonator
Dumitrașcu Irina
Echipa de profesori
Angheluță Ecaterina Aurica Angheluță Cătălin Daniel
Elevi în anul școlar 2019 - 2020
20
Buget 2019 - 2020
962€

Programul claselor

Clasa a 9-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Elevii vor fi selectaţi în funcţie de rezultatele obţinute la olimpiadele de Fizică şi Ştiinţe pentru Juniori precum şi la concursuri şcolare în specialitate (Evrika, Profizica, Cygnus etc.).
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 09:00

Durata: 3h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Google Classroom

Clasa a 10-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Elevii vor fi selectati în funcţie de rezultatele deosebite obţinute la olimpiadele de Fizică şi Ştiinţele Pământului şi la alte concursuri şcolare (Evrika, Profizica, Cygnus, Phi etc.).
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 09:00

Durata: 3h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Google Classroom

Clasa a 11-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Elevii vor fi selectaţi în funcţie de rezultatele deosebite obţinute la olimpiadele de Fizică şi Ştiinţele Pământului şi la concursurile şcolare (Evrika, Profizica, Cygnus etc.).
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 09:00

Durata: 3h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Google Classroom

Clasa a 12-a

Selecție

Pentru această clasă sunt admiși toți elevii înscriși.

Elevii vor fi selectaţi în funcţie de rezultatele deosebite obţinute la olimpiadele de Fizică şi Ştiinţele Pământului şi la diferite concursuri şcolare (Evrika, Profizica, Cygnus etc.)
Prima ora de curs

Predare online

Data

Sâmbătă, 10 octombrie, 2020, ora 09:00

Durata: 3h

Mai multe detalii despre procesul online de predare veți primi pe email de la coordonatorul centrului.Google Classroom

Lista elevilor admiși

# Elev Clasa
1 Codreanu Anda 12
2 Cosma George 11
3 Costache Aryana 9
4 Croitoriu Cosmin 11
5 Diaconu Andrei 11
6 Dobrovolschi Nicole 9
7 Dodi Mircea 11
8 Gîmbuță Ruxandra-Miruna 12
9 Herghelegiu Bianca-Maria 9
10 Herghelegiu Bianca-Maria 9
11 Ilie Elena 9
12 Ivan Georgiana 12
13 MANOLE ANA MARIA 9
14 Mircea Bianca 12
15 Nechifor Eduard-Ionut 9
16 Nedelcu Sabin 9
17 Noacă Miruna-Maria 12
18 Omelcu Debora 9
19 Postolache Raluca-Maria 9
20 Racovita Viorel 8
21 Resmeriță Matei 11
22 Romila Bianca-Georgiana 10
23 Sava Florentina-Oana 12
24 Sava Ionela Alexia 9
25 STOICA MIHNEA-DARIUS 9